לכל אחד מאיתנו יש חלום, או מחשבה כלשהי כיצד הוא היה רוצה שהבית שלו ייראה. אבל היכולת לדמיין את המראה הנחשק היא דבר אחד והיכולת להוציא את המחשבה והדמיון אל הפועל היא דבר אחר ובין שתי היכולות הללו עוברת תהום רחבה שמרבית האנשים אינם יכולים או אינם יודעים כיצד לחצות. כי לא משנה עד כמה אתם יצירתיים, יש דברים שרק בעלי עין מקצועית ישימו אליהם לב. בדיוק בנקודה הזאת כדאי לקרוא לעזרתם של מעצבי פנים מקצועיים, שתפקידם לתרגם את החלום למציאות.

מעצבי פנים עוזרים להוציא לפועל את החלומות של אנשים רבים. בין אם מדובר בבית חדש שנבנה, דירה חדשה שנרכשה או הבית או הדירה שהבעלים שלה מבקשים לבצע לה מתיחת פנים. מעצב פנים מנוסה ומקצועי יידע לפרוט את החלום לפרוטות, משמע לרדת לפרטים הקטנים של החלום ולבדוק אם הביצוע שלהם בכלל אפשרי, בהסתמך לאותו חלל ספציפי. בנוסף הוא יוכל להצביע גם על חלקים בעייתיים ולהציע חלופות מתאימות שישביעו את רצונם של בעלי הבית.

תהליך התכנון והביצוע
על מנת להגיע לתכנית הסופית, נערכות מספר פגישות בין מעצב הפנים, שהוא לרוב אדריכל, בעל מקצוע ובר סמכא בנושא, לבין בעלי הבית המאושרים. בפגישות האלה מקשיב המעצב לחלומות והשאיפות של מזמיני העבודה ומציג בפניהם תכניות ראשונות. אחרי מספר פגישות מבצע המעצב את התכנית הסופית, רק אחרי שהוא מבין בדיוק מה נדרש ממנו. בתום העבודה הוא מציג את התכניות, לרוב בצורת מצגת ממוחשבת הממחישה למזמיני העבודה כיצד בדיוק ייראה הבית בתום העבודה. חשוב לציין כי מעצבי פנים אמנם נצמדים לקו המנחה של המזמינים אבל בתכנון הסופי מביאים לידי ביטוי את הדמיון הפורה של כל מעצב הפנים עצמו.

מעצבי פנים מלווים, בדרך כלל, את תהליך הביצוע עד תום התהליך ומסירת העבודה למזמינים. העבודה עצמה מבוצעת על ידי מגוון של בעלי מקצוע ולעיתים קרובות גם מהנדס, שתפקידו בעיקר לאשר את העבודה מבחינת הבטיחות. מעצב פנים טוב יוצר תכניות שהביצוע שלהן טוב מהדמיון.